Atypické prvky

Naše společnost nabízí výrobu široké škály atypických prefabrikovaných železobetonových prvků pro váš stavební projekt. Dodáváme základové, tyčové i stěnové prvky, nájezdové rampy, výtahové šachty, zákrytové desky a další. Vše v kvalitě samohutnitelného betonu třídy C35/45.

Tyčové prvky:
Železobetonové sloupy včetně jeřábových konzolí, průvlaky, ztužidla, trámy, vazníky a vaznice tvoří nosnou konstrukci skeletových systémů v občanské, průmyslové a zemědělské výstavbě. Uplatnění nacházejí v halách, bytové výstavbě, polyfunkčních domech, domovech důchodců, školách a dalších objektech. Díky variabilitě tvarů a rozměrů splňují požadavky architektů a stavebníků. Výroba probíhá na míru dle statického výpočtu a dílenské dokumentace. S ohledem na tvar, délku, únosnost a způsob uložení. (Statický návrh dílce nebo celé konstrukce zajistí na vyžádání výrobce.)

Popis tyčových prvků:
Sloupy slouží jako nosné tyčové prvky pro skelety. Mohou být opatřeny ocelovou botkou, vestavbou pro šroubový spoj nebo profilovanou patou pro uložení do kalichu. Průvlaky, ztužidla a vaznice tvoří vodorovné tyčové dílce skeletu, které se svislými prvky tvoří staticky určitou konstrukci. Vazníky se používají jako střešní dílce pro rozlehlé objekty s uvolněnou vnitřní dispozicí a ukládají se na sloupy nebo průvlaky.

Základové a stěnové prvky:
Prefabrikované kalichy tvoří horní stupeň dvoustupňové patky.
Stěnové dílce tvoří nosnou i nenosnou část skeletových objektů, jako například opláštění hal, ztužující stěny, dělící protipožární stěny, popř. protiprašné stěny. Mohou také tvořit samostatnou nosnou konstrukci. Výroba probíhá na míru dle statického výpočtu a dílenské dokumentace.

Popis základových a stěnových prvků:
Kalichy jsou umisťovány na podkladní beton v úrovni základové spáry, kde po osazení kalichu následuje zmonolitnění spodního stupně dle rozměrů specifikovaných ve statickém návrhu. V kalichu je předem vytvořena dutina pro osazení sloupu. Tento postup eliminuje potřebu tesařských prací během betonáže spodního stupně do výkopu a v případě spodního stupně z prostého betonu také železářské práce.
Stěnové dílce se vyrábějí jako železobetonové plošné dílce - nosné nebo příčkové, plné nebo sendvičové, atypických tvarů a rozměrů. V dílcích lze zřídit jakékoli otvory, osadit kotevní prvky, rozvody pro elektroinstalaci včetně osazení krabic. Základové patky a kalichy slouží ve skeletové výstavbě jako nosné prvky pro osazení sloupů a základových trámů.

Ostatní atypy:
Umíme vyrobit další atypické prvky pro váš projekt, jako jsou prefabrikované základy, suterén. Je však nutné brát v úvahu větší náročnost oproti standardně vyráběným prefabrikátům a tím i rozdíl v jejich ceně.

Manipulace, skladování a doprava:
Manipulace s dílci se provádí jeřábem pomocí závěsných prostředků. Skladují se v montážní poloze na rovné zpevněné ploše. Plošné dílce se skladují na ocelových stojanech. Přepravují se v přepravních stojanech, případně v horizontální poloze. Na ložné ploše dopravního prostředku musí být dílce rozloženy symetricky a náklad zajištěn proti posuvům.

Proč si vybrat naši firmu?

● Vysoká kvalita a dodržování termínů
● Komplexní služby
● Doprava až na místo stavby a montáž
● Zkušený a profesionální tým
● Spolehlivost a záruka
● Rychlost
● Jsme výrobci

Máte zájem o naše produkty nebo služby?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře na našich stránkách. Rádi vám poradíme a zpracujeme vám nezávaznou cenovou nabídku.


 
CAPTCHA code
Nahrávám
Vaše zpráva byla v pořádku odeslána.

Jsme výrobce prefabrikovaných dílců z Vysočiny, který sází na kvalitu a profesionalitu

Beton je tvárný, trvanlivý, praktický stavební materiál používaný stovky let, kdy rčení „je to na beton“ zná snad každý. Veškeré prefabrikované díly vyrábíme z kvalitního betonu třídy C35/45 a oceli B500B.

Železobetonové skelety

výrobní, sportovní, prodejní haly a obchodní centra, skladové haly,…

Železobetonové haly

skladovací budovy, kravíny, dojírny, silážní žlaby, dílny,…

Stropní systém

návrh a výroba filigránových desek stropu,…

Kruhové jímky

kruhové jímky se dnem, skruže na jímku, zákrytové desky,…

Hranaté jímky

hranaté jímky se dnem, skruže na jímku, zákrytové desky,…

Atypické prvky

sloupy, ztužidla, průvlaky, vazníky, stěny, prefabrikované základy,…

Silniční panely

betonové panely 3000 x 1000 x 160 mm, zatížení 9t/kolo,…

Armovna a truhlárna

1000m plochy, betonářská výstuž, armokoše, tvarové prvky,…

Opěrné stěny

Pevná konstrukce pro nejnáročnější podmínky…

Betonové bloky

Pro výstavbu dělících a oběrných stěn,…

Hlavní město Praha,Středočeský kraj,Benešov,Beroun,Kladno,Kolín,Kutná Hora,Mělník,Mladá Boleslav,Nymburk,Praha-východ,Praha-západ,Příbram,Rakovník,Jihočeský kraj,České Budějovice,Český Krumlov,Jindřichův Hradec,Písek,Prachatice,Strakonice,Tábor,Plzeňský kraj,Domažlice,Klatovy,Plzeň-město,Plzeň-jih,Plzeň-sever,Rokycany,Tachov,Karlovarský kraj,Cheb,Karlovy Vary,Sokolov,Ústecký kraj,Děčín,Chomutov,Litoměřice,Louny,Most,Teplice,Ústí nad Labem,Liberecký kraj,Česká Lípa,Jablonec nad Nisou,Liberec,Semily,Královéhradecký kraj,Hradec Králové,Jičín,Náchod,Rychnov nad Kněžnou,Trutnov,Pardubický kraj,Chrudim,Pardubice,Svitavy,Ústí nad Orlicí,Kraj Vysočina,Havlíčkův Brod,Jihlava,Pelhřimov,Třebíč,Žďár nad Sázavou,Jihomoravský kraj,Blansko,Brno-město,Hodonín,Brno-venkov,Vyškov,Hodonín,Znojmo,Břeclav,Olomoucký kraj,Jeseník,Olomouc,Prostějov,Přerov,Šumperk,Zlínský kraj,Kroměříž,Uherské Hradiště,Vsetín,Zlín,Moravskoslezský kraj,Bruntál,Frýdek-Místek,Karviná,Nový Jičín,Opava,Ostrava-město